#

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 18:00

42 38 20 88 - 021
صفر تا صد تحصیل برای لیسانس در کانادا

صفر تا صد تحصیل برای لیسانس در کانادا

دانشگاه‌های کانادا برای مقطع لیسانس، در اکثر رشته‌های تحصیلی دانشجو می‌پذیرند منتهی بیشتر تمایل به پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته‌های مهندسی، کامپیوتر، تجارت و بازرگانی دارند. 

آیا لیسانس مقطع خوبی برای مهاجرت است؟

اولین سوال پیش روی ما این است که آیا مهاجرت در مقطع کارشناسی تصمیم مناسبی است یا برای کارشناسی ارشد اقدام کنیم؟ پاسخ این سوال تا حدود زیادی به شرایط شما بستگی دارد. در مهاجرت برای لیسانس معمولا بیشتر هزینه‌ها به‌عهده خود دانشجو است. به‌عبارت‌دیگر اکثر بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی کشورهای خارجی مربوط به مقطع ارشد و دکتری هستند. در نتیجه اگر شرایط مالی خوبی دارید، مهاجرت برای لیسانس مناسب شما خواهد بود.

مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی در کانادا

  • اسکن مدرک دیپلم
  • اسکن مدارک مربوط به مقاطع مختلف تحصیلی
  • اسکن پاسپورت
  • ارائه رزومه کاری یا جوایز علمی، ورزشی که دریافت کرده‌اید
  • اسکن مربوط به معدل مقاطع مختلف تحصیلی
  • اگر فعالیت‌های پژوهشگری داشته‌اید باید اسکن مدارک مربوطه را ارسال کنید.
  • اگر از معلمین یا اساتید خود توصیه‌نامه علمی دارید که به موجب آن شما را برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تایید نموده‌اند باید اسکن مدرک مربوطه را ارسال کنید. معمولا توصیه‌نامه نقش مهمی در پذیرش دانشجو دارد. در توصیه‌نامه معلم یا استاد در مقاطع قبلی تحصیلی به ذکر توانایی‌ها و ضعف شما در حوزه تحصیلی می‌پردازد.
  • مدرک اثبات کننده توانایی مالی جهت تحصیل و زندگی در کانادا
  • ارائه مدرک زبانی که نشان دهنده آمادگی شما برای حضور در کلاس درس باشد. معمولا دانشگاه‌ها مدرک زبان تافل یا آیلتس را می‌پذیرند. حداقل نمره پذیرش در هر دانشگاه متفاوت است. البته برخی از دانشگاه ها نیز برای ارزیابی مهارت زبانی دانشجویان خارجی خودشان آزمون زبان برگزار می کنند.

مزایای مهاجرت برای لیسانس

در این بخش قصد داریم به مزایایی اشاره کنیم که مهاجرت در مقطع کارشناسی را به یک گزینه جذاب تبدیل کرده است. مزایای مهاجرت برای لیسانس عبارتند از:

سبک‌تر بودن مقطع کارشناسی: همان‌طور که می‌دانید ارشد و دکتری مقاطعی هستند که مشغله زیادی برای دانشجو به‌همراه دارند. دانشجویان این مقاطع مدام در حال مطالعه و پژوهش هستند و فرصت زیادی برای ورود به اجتماع و آشنایی با فرهنگ کشوری که در آن تحصیل می‌کنند ندارند. در طرف مقابل، کارشناسی مشغله ذهنی کمتری برای دانشجویان دارد و فعالیت‌های گروهی در این مقطع بیشتر است؛ این یعنی کسی که برای مقطع کارشناسی اقدام می‌کند، فرصت بیشتری برای جا افتادن در جامعه کشور مقصد، پیدا کردن کار و مواردی از این دست خواهد داشت.

گزینه‌های متنوع برای بعد از پایان تحصیل: زمانی که شما سه یا چهار سال در یک کشور به تحصیل کارشناسی می‌پردازید، پیدا کردن کار یا گرفتن پذیرش مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های آن کشور، نسبت به کسانی که هنوز در ایران‌اند برای شما راحت‌تر است. شما می‌توانید در حین تحصیل کارشناسی با گرفتن معدل خوب، انجام پژوهش و سایر فعالیت‌های مرتبط با رشته تحصیلی، شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های برتر آن کشور را برای خود افزایش دهید. علاوه بر این‌ها، کسانی که در اروپا تحصیل می‌کنند معمولا می‌توانند برای ادامه‌تحصیل به سایر کشورهای اروپایی بروند. کسانی که در فرانسه تحصیل می‌کنند هم شانس این را دارند که تحصیل خود را در کبک کانادا ادامه دهند


بهترین کشور برای تحصیل کارشناسی

همانطور که گفتیم در مهاجرت برای لیسانس تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی معمولا به‌عهده خود دانشجو است. در همین راستا کشوری مثل کانادا نمی‌تواند گزینه چندان خوبی برای تحصیل کارشناسی باشد. چرا که هم هزینه زندگی و هم هزینه تحصیل در این کشور بسیار بالا است. آلمان تحصیل ارزان و حتی رایگان ارائه می‌دهد اما هزینه زندگی در این کشور چندان ارزان نیست. ایتالیا هم تحصیل ارزان ارائه می‌دهد و زندگی در آن نسبت به زندگی در آلمان هزینه کمتری دارد (برای همه شهرها صادق نیست مثلا میلان یک شهر گران به‌حساب می‌آید). اسپانیا یکی از به‌صرفه‌ترین کشورهای اروپا برای تحصیل و زندگی است و از همه مهم‌تر برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور لازم نیست مدرک زبان ارائه کنید.

تحصیل کالج در خارج از کشور

اگر هدف شما مهاجرت برای لیسانس باشد، لازم است با مفهوم کالج آشنا شوید. کالج در اکثر کشورهای اروپایی و همچنین کانادا، مقطعی بین دبیرستان و دانشگاه است و می‌توان آن را با پیش‌دانشگاهی در ایران معادل دانست. برای تحصیل مقطع کارشناسی اکثر رشته‌ها در خارج از کشور لازم است ابتدا دوره‌ای یک‌ساله را در کالج تحصیل کنید. در این دوره مباحثی مثل علوم پایه و زبان تدریس می‌شوند.

کسانی که دیپلم دارند می‌توانند مهاجرت برای لیسانس را به‌عنوان مسیر آینده خود انتخاب کنند. اما قبل از انتخاب این مسیر بهتر است شرایط آن را با دقت بررسی کنید و ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد مهاجرت برای لیسانس این است که هزینه‌های تحصیل و زندگی معمولا به عهده خود دانشجو خواهد بود؛ در حالی که برای تحصیل ارشد و دکتری در خارج از کشور، بورسیه‌های پرتعدادی وجود دارد. در نهایت این شمایید که باید شرایط مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی را بررسی کرده و ببینید آیا برای شما گزینه مناسبی هست یا نیست.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید ارسال با واتساپ ارسال با تلگرام

مطالب مرتبط

انتخاب رشته در کانادا
انتخاب رشته در کانادا

از حسابداری تا جانورشناسی، دانشگاه ها و کالج های کانادا برای هر فرد رشته ایی را ارائه می دهند. در واقع انتخاب های شما آن قدر زیاد است، که نمی دانید از کجا شروع کنید. ...

بیشتر بخوانید
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

زبان انگلیسی، زبان اصلی اکثر انستیتوهای کانادا است و موفقیت شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در گرو سطح زبانی شما است. شرکت در آزمون زبان برای تحصیل در کانادا به پیشینه ی تحصیلی شما باز می گردد، زبانی که با آن در دو سال اخر تحصیل درس خواندید چه بوده است. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل در کالج یا دانشگاه
تحصیل در کالج یا دانشگاه

شما تصمیم گرفته اید در کانادا تحصیل کنید. در چند سال آینده به عنوان دانشجو، زندگی در کانادا می تواند بهترین سال های زندگیتان باشد. کالج ها و دانشگاه های زیادی در کانادا وجود دارد، که شما باید از بین آن ها انسیتویی را که در راستای اهدافتان هست را انتخاب کنی ...

بیشتر بخوانید